niedziela, 7 grudnia 2014

Czas życzeń i prezentów - pomysł na prezent krok po kroku

Witam serdecznie w grudniu!
Teraz już nikt nie mówi, że jest za wcześnie na przygotowania do świąt. Używając papierów LemonCraft stworzyłam garść inspiracji świątecznych - kartek i pomysłów na podarunki.

Na początek błękitne kartki z połączenia papierów  Maleńkie Cuda i Tylko Mnie Kochaj i z obrazkami Vintage Time- labels 4.
W kolejnych kartkach połączyłam Dom Róż i Ciepła Zima.

 


Czas Bożego Narodzenia to także czas podarunków, ale przecież nie musimy na nie wydawać fortuny - czasem wystarczy odrobina serca i czasu by pokazać, że obdarowywany jest dla nas ważny. Poniżej pokazuję dwa z moich pomysłów na samodzielnie wykonane prezenty.

Papierowa bombka 

Jest wiele wykrojników bombek, ale ja po prostu uwielbiam sopelki. Mój sopelek kiedyś rysowałam, ale od kilku lat mam sopelek z drewna, który służy mi za szablon - wiele kształtów można dopasować do tego pomysłu.Wycinam kilka kółek i składam je na pół - swoje wycięłam dziurkaczem koło 5cm.


Sklejam połówki ze sobą tworząc przestrzenną stronę bombki.


Przyklejam przestrzenny panel do bazy.


Drugą część bazy ozdabiam płaską dekoracją z obrazkiem z papieru Vintage Time - labels 4. Tu można także wykorzystać zdjęcia rodzinne - wówczas nasz bombki będą miały bardziej osobisty charakter.


Obie strony bombki dekoruję półperełkami, kryształkami i ćwiekami.


Na koniec dokładam odrobinę gazy i brokatu w tubce. Sklejając obie strony pamiętajmy o wklejeniu sznureczka do zawieszania, a dół możemy zakończyć kropelką - pręcikiem.
Zakładka

Książki są bardzo częstym prezentem świątecznym - możemy dodać im uroku dodając samodzilnie wykonaną świąteczną zakładkę. Moja zakładka jest wykonana z tego samego szablonu co bombka. Tu także potrzebne są dwa identyczne elementy. Sklejając je u góry wklejam sznurek, tak by tworzył pętelką, na dole pojedynczy.


W zakładce nie robię przestrzennych dekoracji. Jedną stronę ozdabiam wyciętym z papieru motywem, drugą delikatnie podkreślam brokatem.  Do sznureczków dokładam zawieszki i koraliki.Pozdrawiam świątecznie , Bea

7 komentarzy:

 1. Świetne propozycje, zrobiłaś piękne prezenty :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie sopelkowo u Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ooo, sopelek się przydał :) Te pierwsze kartki znowu uwielbiam!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. piękne!!! Na pewno trzeba się napracować nad taką kartką. Już nie mówiąc o tym, że trzeba posiadać zdolności manualne. A robisz to tylko dla siebie czy również sprzedajesz?

  OdpowiedzUsuń
 5. Cuda wychodzą spod Twych dłoni!
  Ja niestety stałem w kolejce u Pana Boga po "umiejętność kopania futbolówki", kiedy Ty czekałaś w tej oznaczonej - kreatywność, talent. :)
  Zawsze mi sie takie ozdoby podobały, wyjątkowe bo niepowtarzalne i z zupełnie inną duszą niż te sklepowe. Pozdrawiam Cię serdecznie - przed świątecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło, gdy napiszecie, czy się dobrze tu czujecie ;)