piątek, 21 sierpnia 2015

Embossing na gorąco - mała rezentacja i mediowa kartka

Witam serdecznie!
Dziś, razem ze Scrap Pasją, chciałabym pokazać Wam zabawę z nagrzewnicą i pudrami do embossingu. Na przykładzie kilku wybranych produktów pokażę część możliwości jakie daje embossing na gorąco.


Wybrałam dwa pudry Ranger'a - zielony i niebieski oraz dwa pudry Cosmic Shimmer - biały i czarny do detali. Odbijam testowo stempel - tło używając tuszu do embossingu Ranger i Dovecraft. 

1. Tusze: Oba tusze są bezbarwne i dość dobrze nasycone, jednak tusz Dovecraft jest zdecydowanie bardziej lepki, jak gdyby poduszeczka była silniej nasączona. Przy tle nie widać jakiejś drastycznej różycy. 


Przy odbijaniu detali, napisów - zdecydowanie delikatniejszą odbitkę zapewnia tusz Ranger.


2. Pudry: Najpierw dwa pudry Rangera.
Mint green tworzy lekko grudkowatą, gładką i wyraziście wypukłą powłokę.


Puder typu distress  nie tworzy gładkiej powłoki, po nagrzaniu raczej zapieka się tworząc chropowatą powłokę przypominającą papier ścierny.


Teraz pudry do detali firmy Cosmic shimmer - biały i czarny . Tworzą gładką, mniej wypukłą, lśniącą powłokę. Te pudry dużo lepiej także odwzorowują szczegóły.Pudry do detali są bardzo delikatne, nie przypominają - jak Ranger - drobnego piasku, a raczej mączkę, którą dość ciężko usunąć z papieru, zwłaszcza z papieru z nawet minimalną fakturą. Poniżej odbiłam wzór, na którym to widać - odbitka ta będzie początkiem do mediowego tła kartki.


Aby uniknąć niechcianych pyłków warto mieć pod ręką pędzelek do usunięcia niechcianych pyłków - tak robię zwłaszcza przy napisach (patrzy białe napisy wyżej).

W prezentacji wykorzystałam: 
Nagrzewnica do embossingu Dovecraft
Puder do embossingu Cosmic shimmer drobnoziarnisty do detali biały
Puder do embossingu Cosmic shimmer drobnoziarnisty do detali czarny
Puder do embossingu Ranger Distress broken china
Puder do embossingu mint green
Bezbarwny tusz do embossingu Dovecraft
TDP45106 Tusz do embossingu, Distress Embossing Ink Mini RANGER
PM980078 Stempel akrylowy - Bloom Girl


Z moich prób powstała także ta kartka:


Odbitkę, którą pokazywałam wcześniej spryskałam mgiełkami, po wyschnięciu odbiłam i zembossowałam na biało dodatkowe wzory.  Manekina pokryłam tuszem Dovecraft i czarnym proszkiem. Nieregularne plamy pudru uzyskam poprzez nakładanie tuszu bezpośrednio z poduszeczki - podobnie jak przy cieniowaniu krawędzi - i posypywaniu proszkami.


Do kartki, poza wyżej wymienionym zestawem, użyłam także:
 98540 Wykrojnik Findlay Frame Set
PP1401 Wykrojnik balonik (party)
CC4x4-429 Wykrojnik Aniołki
Mgiełki Cosmic Shimer 

Pozdrawiam, Bea

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi miło, gdy napiszecie, czy się dobrze tu czujecie ;)