poniedziałek, 28 maja 2012

Kurs na kwiatek - CYNIĘ

Witam, jak obiecywałam wracam z kursem na cynie z TEGO scrapa. Macie wielkanocne dziurkacze - jajka? Wydaje się Wam, że teraz ich miejsce jest na najwyżej półce? Niekoniecznie, można znaleźć dla niech zastosowanie!  Jajka idealnie nadają się na płatki kwiatków :) Oto przykład:

 Przepis jest prosty!
Potrzebujemy klej magic,
papier,
dziurkacze jajka ( 1,5cm i 2,5cm),
dziurkacz kwiatek pięciolistny,
tekturkę.

1. Przygotowujemy płatki używając dwóch rozmiarów dziurkacza: jajko.

2. Robię dwie wersje - bardziej uładzoną i  bardziej spontaniczną. Do uładzonej stosuję "stelaże" na płatki w kształcie pięciolistnego kwiatka. Układam 4 warstwy pierwszą i drugą z dużych płatków (jaj), trzecią z dużych przyciętych lekko, a czwartą z małych. Na koniec kształtuję listki (choć można je też powyginać zanim się je sklei).

 I tak jest cynia:


Druga wersja, bardziej spontaniczna, z dużo większą ilością płatków. Stelażem jest tu krążek z tektury z otworem na środku. Płatki naklejamy tak, że lekko na siebie zachodzą - tu akurat są pokazane trzy warstwy, a trzecia jest z mniejszych jajek.

 
Tu kwiatek na kartce - zakładce (po odcięciu części z życzeniami zostanie po prostu zakładka ;)
A! Jeśli chcemy by kwiatek był bardziej puchaty możemy go przykleić na pośrednictwem "poduszki" z tektury - tak zrobiłam na kartce poniżej. Ten kwiatek powstał z papieru wizytówowego, lekko go zwichrowałam, a po sklejeniu kwiatka spryskałam mgiełką.

A środki kwiatów oczywiście z CraftManiowego produktu miesiąca - ozdobnych ćwieków antycznych :) - szczegóły na blogu CraftManii.
**
Miłego dnia! Mam nadzieję, że komuś kursik się przyda!

4 komentarze:

 1. Fantastyczny kursik... dziękuję.
  Kwiaty są przepiękne i cudownie zdobią kartki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne kwiaty i super pomysł, gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj super kursik :) Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło, gdy napiszecie, czy się dobrze tu czujecie ;)